čtvrtek 8. srpna 2013

Recenze - Mezi zloději (Příběh Bratrstva #1)

Název originálu: Among Thieves
Série: Příběh Bratrstva (1. díl)

Autor: Douglas Hulick
•Vyrůstal v domě plném knih a tak byl povzbuzován ke čtení. Odpověď nikdy nebyla "ne", když šlo o získání více knih. Hračky, hry, a tak dále byly "ne", ale nikdy knihy.
  Počet stran: 435
Nakladatelství: Baronet
Vydáno: 2012

Anotace:
Ildrecca je nebezpečné město, pokud si nedáte pozor na to, co děláte. Abyste dokázali vládnout ulicím a přežít, chce to šikovnou ruku a bystré oko. Rothe naštěstí oplývá obojím. Je již léta členem Bratrstva. Zadává si se zloději a vrahy z nejšpinavějších uliček i z těch nejnoblesnějších čtvrtí. Při práci pro vládce podsvětí vyhledává a likviduje potíže uvnitř organizace - a k tomu si bokem vydělává pašováním vzácných předmětů.
Když mu však šéf nařídí, aby vypátral, kdo dotírá na členy jeho klanu, objeví daleko větší záhadu - knihu, po níž, jak se zdá, pátrá spousta dalších smrtelně nebezpečných lidí. Knihu, která je možná schopna svrhnout vládce a zničit zločinecké podsvětí. Knihu, která nyní pálí Drothea do rukou...

Neexistovalo už nic, co by ho přimělo mluvit a nezbylo nic, co by nám chtěl říct, než zemře.


Drothe je Dlouhý Čenich, znamená to, že je sběrač informací, ale nejen to. On informace i skládá dohromady. Dokáže najít příčinu problémů a všechno co se šustne říká svému pánovi - Niccovi. Ale má také postranní záliby, tedy job, který mu obnese peníze a ještě se kvůli němu všemu dozví. Je překupníkem (kupuje nebo krade věci, které posílá dál za vyšší cenu), ale jeho poslední věcička - relikvie se neobjevila a tím, že to Drothe začal řešit se dostal do problémů větších než kdy vůbec čekal.

Celé se to vlastně točí kolem jedné knížky, která se po velmi dlouhé době objevila a obsahuje poznatky o nejmocnější magii ze všech. Z různých důvodů po této knížce jde několik stran. Dva nepřátelští "šedí princové", několik ušlechtilých, hrozí válka gangů a ještě se do toho začíná zapojovat i samotný nesmrtelný císař. Drothe ať už chtě nebo nechtě je uprostřed toho všeho, jelikož jen on vlastní tuto knihu. Nesmí však zapomenout na to, kdo je jeho PRAVÝM pánem, pro koho vlastně dělá. Dále tady figuruje spousta přísah a strategie a intrik a Drothe si s tím musí poradit a nejlíp natolik, aby vyvázl živý jak on, tak jeho sestra.

Docela velký úkol na obyčejného zlodějíčka, který není ani bravůrný šermíř a ani s dýkou to moc neumí..

"Jak říkával Degan, bojuješ tak, jak to přijde, ne tak, jak by sis přál."

Hodnocení..
Tuto knížku jsem vybrala "od oka" v knihovně, taková ta rychlovka do autobusu. Ani jsem pořádně nečetla anotaci, nápis mi stačil, protože takové ty zlodějské knížky mám ráda.

Byla jsem celkem překvapené, když se z mého očekávaného "lehčího čtení" vyklubala knížka plná intrik, podrazů,.. Člověk opravdu musel číst sovo od slova, aby se nezačal ztrácet v tom, kdo je vlastně s kým, a kdo proti komu. Samotná hlavní postava je zvláštní a to proto, že vlastně v ničem zvláštní není. Žádné speciální dovednosti, ze kterých by mrazilo v zádech. Jen je chytrý a umí to využít.

Celkem jsem se divila i jazyku knížky. Můžu říct, že nic tak sprostého jsem ještě nečetla :D Nadávky jako "velbloudomrd" byly naprosto běžné. Prostě typická řeč ulice.. 

Další díl vyšel zatím jen v originále, ale pokud vyjde i u nás, tak si ho přečtu. Ale na to, abych se do toho hnala v angličtině - zas tak moc mě to neuchvátilo. Takové průměrné tříhvězdičkově čtení, už jen proto, že mi ze začátku dělalo problém se začíst.. 

Žádné komentáře:

Okomentovat